Grand Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Genel

  • Sektör Endüstriyel Mutfak Eşyaları , Metal Sofra Mutfak ve Ev Gereçleri
  • İş İlanları 0
  • Görüntüleme 322
  • Kuruluş Tarihi 1999

Firma Tanımı

Paslanmaz çelik mutfak eşyası üretiminde tecrübeli bir geçmişe sahip olan Grand Metal Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 1999 yılında yeniden yapılanarak Kahramanmaraş’ta üretim faaliyetine devam etmektedir.

Çelik mutfak gereçleri üretmek ve bu alanda büyümeyi hedefleyen bir şekilde yoluna devam eden Grand Metal, zirveye ulaşma anlamında da istikrarlı yapısı ile başarı basamaklarını güvenli bir şekilde tırmanmaya başlamıştır. Zirve yolundaki bu zor serüvenine 2005’li yılların başında ikinci kuşağın da girişimiyle yönünü ülke sınırlarının dışına, uluslar arası arenada rekabet avantajı elde etmek için öncelikli olarak hammadde ithalatına başlamış, yurt dışında katıldığı fuarlarda müşteri odaklı tasarımları, sayesinde de ihracat hamlesini gerçekleşmiştir.

Geçmişten gelen bilgi birikimini, üretimdeki hassasiyet ve titizliğini ürünlerine birebir yansıtan Grand Metal halen Kuzey Afrika ve Orta Doğu da yer alan ülkelere ihracat yapmaktadır.

Kurulduğu yıllarda 3000 m² alanda üretim yapan firma 2012 yılında Üretim kapasitesini artırmak daha modern makinelerde üretime devam etmek amacı ile organize sanayi bölgesindeki 22.000 m² toplam alanının 11.000 m² sini kapatarak daha geniş ve modern bir tesise kavuşmuştur.

Back to top of page