MARAŞ TUTKU METAL SAN. TİC. VE PAZ. İTH İHR. LTD. ŞTİ.

Genel

  • Sektör Metal Sofra Mutfak ve Ev Gereçleri
  • İş İlanları 0
  • Görüntüleme 370
  • Kuruluş Tarihi 1940

Firma Tanımı

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU

Kökleri 1940’lara dayanan firmamız sektörde üç kuşaktır sürekli büyüyen ve geleneklerine bağlı kalmış bir aile kuruluşudur.

İlk kurulduğu yıllarda sektöre bakır mutfak eşyaları üreterek başlayan firmamız günümüzde pişirme grubu ürünlerde üç ana grup olan;

  • Paslanmaz Çelik
  • Yanmaz yapışmaz kaplamalı alüminyum
  • Emaye

Gruplarında tencere, çaydanlık, düdüklü tencere, cezve ve tepsi gibi farklı ürünler üretmektedir.

1990 yılında kurumsal kimlikle Kahramanmaraş Ferhuş’ta MARAŞ TUTKU METAL

SAN.TİC. LTD.ŞTİ. ile paslanmaz çelik mutfak eşyaları üretimine başlamıştır.

Türkiye’de neredeyse her eve girmiş olan firmamız ürünlerini tüm dünyayla buluşturma hedefiyle 2000’li yıllarda ihracata başlamıştır.

Her geçen yıl ihracatını artıran firmamız Kahramanmaraş OSB’de şirketler grubumuzun bir parçası olan BONERA TUTKU METAL firması ile yanmaz yapışmaz kaplamalı alüminyum pişirme grubu üretimine başlamıştır.

Odak noktası her zaman büyümek üzerine olan BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBUMUZ’un ihracat firması METALİKA MUTFAK EŞYALARI DIŞ TİC. LTD. STİ. ile 2020 yılı içerisinde Türkiye’nin tüm sektörlerde ilk 1000 ihracatçı firması arasına girme başarısını elde etmiştir.

2022 yılına girerken BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU yeni bir atılımla dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden İstanbul’da bütün ürünlerimizin de sergilendiği bir ofis açarak yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine bir hizmet noktası daha ekleyerek ulaşılabilirliğini artırmıştır.

 

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU her zaman yenilikçi, rekabetçi, kaliteli ve üründe çeşitlilik anlayışıyla hareket etmiştir. Bu vizyon sayesinde her geçen yıl bir öncekinin üstüne koyarak ilerleyen firmamız son yıllarda pişirme grubunda paslanmaz çelik, yanmaz yapışmaz ve emaye ürünlerin her üçünü de bünyesindeki fabrikalarında üreterek sektöründe lider firma olmanın gururunu yaşamaktadır.

Günümüze kadar büyüyerek yoluna devam eden firmamız, tüm tesislerinde ve makine parkında son teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak otomasyon ile üretim yapmaktadır.

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU 2020 yılı itibariyle üçüncü üretim tesisini de faaliyete geçirerek ve toplam üretim alanını 85.000 m2’ ye çıkarmış, üretim kapasitesini de %70 oranında artırmıştır.

 

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU toplamda 700’e yakın çalışanı ve günlük 100.000 adet tencere üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük mutfak gereçleri üreticilerindendir.

Altmışı aşkın ülkede kullanılan ürünlerimiz LFGB Gıda Uygunluk Testleriyle, gıda ile temasında insan sağlığı açısından herhangi bir sakıncası bulunmadığına dair uygunluk belgesi almıştır. Aynı zamanda CE, ISO ve OHSAS kalite belgelerimiz de mevcuttur.

 

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU olarak amacımız; her zaman ülke çıkarlarını gözeterek; ülkemize döviz kazandırmak için büyümek, sektörümüzde ürün ve üretim sistemleri ile gelişmek ve ülke insanımıza istihdam sağlamaktır.

Bu doğrultuda üstümüze düşen ne varsa firma olarak yerine getirmeye çalışmaktayız. İhracatımızı artırmak ve kalitemizi tüm dünyayla buluşturabilmek adına yatırımlara ve AR-GE çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.

Çizgimiz ve firma mottomuz olan ‘Soul of the kitchen’ (Mutfağın ruhu) sloganını ürünlerimizin girdiği her mutfakta hissettirmek ilk ve öncelikli hedefimizdir.

İnsan Kaynakları Politikamız

 

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU olarak amacımız; her zaman ülke çıkarlarını gözeterek; ülkemize döviz kazandırmak için büyümek, sektörümüzde ürün ve üretim sistemleri ile gelişmek ve ülke insanımıza istihdam sağlamaktır.

 

Neden BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU?

Genç ve dinamik kadromuz.

Hızlı büyüyen yapımız.

Sürekli gelişen olanaklarımız.

Mutlu ve verimli çalışma ortamı.

Evrensel değerlere saygılı bakış açımız.

 

Stratejik Kariyer ve Yetenek Yönetimi

BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU’nun başarısının devamı için kendi liderlerimizi kendi organizasyonumuzdan yetiştirdiğimiz, açık bir kariyer stratejisi ile ilerlemekteyiz. Üst düzey pozisyonları ve potansiyel yetenekleri belirlemek ve gerekli yedekleme havuzunu oluşturmak için uygulanan ve her çalışana eşit olanaklar sağlayan bir kariyer planlama süreci yürütülmektedir. Kariyer planlaması, gelecek hedeflerimize ulaşabilmemiz için çalışanlarımızı kendi alanlarında geliştirebileceğimiz devamlılık arz eden bir süreçtir.

 

Eğitim ve Gelişim

Eğitim ve gelişim faaliyetleri BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU çalışanlarına yapılan bir yatırım olarak değerlendirilmektedir.

Sürekli gelişim amacı ile planlanan eğitim programları, çalışanlarımızın değişen koşullara uyum sağlayabilmeleri amacı ile her zaman güncel yaklaşımlar dikkate alınarak gerçekleştirilir.

Çalışanlarımızın gelişimine yönelik mesleki eğitimler, liderlik eğitimleri ve kişisel gelişim eğitimleri planlı ve programlı bir şekilde stratejimiz doğrultusunda verilmektedir.

Verilen eğitimler ile amacımız, çalışanların kendilerini geliştirebilmeleri ve böylelikle yüksek performans göstermeleri hedeflenmektedir.

 

Back to top of page